dodano: 9.12.2018 w kategorii:

2 Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

  1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Pan jest blisko.
  2. Dzisiaj o godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. w języku hiszpańskim, od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie zainteresowanych w Sali Włoskiej.
  3. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po Mszy świętej modlitwy przy grobie Błogosławionej wraz z odczytaniem podziękowań i próśb, oraz uczczenie relikwii.
  4. Przy wyjściach z Bazyliki wolontariusze franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce kwestują na jeden z projektów fundacji wspierający Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Podczas kwesty rozdawane jest sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny. Dziękujemy za wsparcie.
  5. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: grupom duszpasterskim, siostrze organistce, scholom i wszystkim uczestnikom.
  6. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Zachęcamy także do lektury nowego numeru Posłańca św. Antoniego.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We czwartek, 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W piątek, 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, zakonnika, prezbitera i doktora Kościoła.

 

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem.                                                                                    

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl