dodano: 2.01.2021 w kategorii:

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 roku

  1. Bracia klerycy z sekcji misyjnej naszego seminarium zwracają się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie duchowo-materialne na rzecz sióstr i braci żyjących w Wenezueli. Dlatego też dzisiaj, po każdej mszy świętej, będzie można podzielić się cząstką własnego dobrobytu z kimś komu brakuje podstawowych środków do życia. Bracia będą kwestowali przed wejściem do bazyliki licząc na otwartość i wsparcie. Każda pomoc się liczy, dlatego oprócz wsparcia finansowego prosimy o modlitwę za kościół w Wenezueli i pracujących tam misjonarzy.
  2. We środę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Kró Msze święte w naszej Bazylice jak w niedziele. Tego dnia każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. W poświęcone kredę i kadzidło oraz wodę będzie można się zaopatrzyć w zakrystii.
  3. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli przyjęli w tym roku odmienną formę Orszaku, dostosowaną do warunków pandemii. W obecnych warunkach nie będzie wspólnego przeżywania Objawienia Pańskiego na krakowskim rynku, jednak wolontariusze Orszaku przy wyjściach z Bazyliki będą rozdawać śpiewniki i korony, które będą pomocą w duchowym oraz rodzinnym przeżyciu tej uroczystości. Jednocześnie organizatorzy zapraszają do włączenia się w transmisję online
  4. 7 stycznia co miesięczna modlitwa o beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca
  5. W sobotę, 9 stycznia o godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  6. W następną niedzielę 10 stycznia 2021 r. o godz. 14:30 zostanie odprawiona w naszej Bazylice Msza św. w języku hiszpańskim. Od 14:00 możliwość spowiedzi po hiszpańsku. Ze względu na trwającą pandemię, po Mszy świętej nie będzie spotkania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  7. W niedzielę, 10 stycznia święto Chrztu Pańskiego.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek, 4 stycznia wspomnienie św. Anieli z Foligno, zakonnicy.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie                                                                                                                                                                                                                                        

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl