dodano: 15.03.2017 w kategorii:

2 Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

  1. Dzisiaj przypada 95. Rocznica śmierci bł. Anieli Salawy. O godz. 16.30 Msza św. w intencji jej kanonizacji, której przewodniczy o. prowincjał Marian Gołąb. Zachęcamy do modlitwy przy Grobie bł. Anieli w Kaplicy Męki Pańskiej, a także do skorzystania z materiałów, książek i obrazków, które są tam wyłożone.
  2. Druga niedziela Wielkiego Postu od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  3. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów. Prowadzić je będzie o. Franciszek Solarz OFMConv. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. Gorzkie Żale dzisiaj, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi o. Łukasz Samiec OFMConv.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali głosi o. Marcin Drąg OFMConv.
  6. W dni powszednie Wielkiego Postu, od poniedziałku 13 marca, wspólnota neokatechumenalna przy naszej Bazylice, zaprasza wszystkich chętnych na śpiewaną poranną modlitwę brewiarzową – Jutrznię, o godz. 5.45 do Sali Włoskiej.
  7. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  8. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w dniu Święta Patrona Miasta – św. Józefa.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl