dodano: 17.03.2019 w kategorii:

2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

 1. Od dzisiaj rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów i Samotnych. Prowadzi je o. Stanisław Stój OFMConv. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Podczas tegorocznych rekolekcji będzie możliwość wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej i Bractwa Trzeźwości św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Andrzej Prugar. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 1. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.
 2. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek o godz. 19.45 w sali św. Eligiusza odbędzie się kolejna katecheza liturgiczna Marcina Drąga z cyklu: Eucharystia – krok po kroku. Z powodu remontu krużganków wejście do sali św. Eligiusza jest możliwe tylko od strony parkingu. Zapraszamy.
 4. We wtorek, 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 czterech braci z naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji nowych diakonów.
 5. Wieczorem o godz. 20.00 w naszej bazylice będzie miała miejsce prapremiera Oratorium o św. Józefie, Oblubieńcu Najświętszej Maryi Panny i patronie Zakonu franciszkańskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny
 6. Także we wtorek, o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w dniu Święta Patrona Miasta – św. Józefa.
 7. W przyszłą niedzielę, 24 marca o godz.11.00 Msza św. dziękczynna za opiekę Bożą nad Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą wraz z prośbą o mądrość i siłę w sprawowaniu urzędu przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej i św. Franciszka.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl