dodano: 15.01.2018 w kategorii:

2 Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.

 1. W dniu dzisiejszym Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Eucharystia według specjalnego formularza za uchodźców i wygnańców dzisiaj w Bazylice o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj o 14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku, a przed nią od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. w Salce Katechetycznej odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych. Zapraszamy.
 3. Po raz 21 w środę, 17 stycznia obchodzony będzie Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa z Księgi Izajasza: “Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19)”. W Krakowie uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa w intencji Żydów i relacji chrześcijańsko-żydowskich w naszej Bazylice o godz. 15.30.
 4. We środę, 17 czerwca o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 5. Od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego i zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Krakowie 21 stycznia o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.
 6. W sobotę, 20 stycznia o godz.19.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Voce Angeli i orkiestry kameralnej dell’Arte pod dyrekcją Piotra Pałki. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Bolesnej, a następnie procesja.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 16 stycznia wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
  -W środę, 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata.
  -W piątek, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, mieszkańca naszego klasztoru w okresie kiedy był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl