dodano: 19.01.2020 w kategorii:

2 Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020 r.

 1. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa „Życzliwymi bądźmy” zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. 23 stycznia mija 52 lata od śmierci wybitnego kompozytora i założyciela Chóru Cecyliańskiego franciszkanina Bernardino Rizziego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Chór Cecyliański wykona kolędy w jego opracowaniu. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy poświęconej mu w krużgankach tablicy.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie z Franciszkańskim Duszpasterstwem Akademickim, które odbędzie się o godz. 20.00 w auli bł. Jakuba.
 5. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej oraz jej duszpasterz o. Piotr Gryziec poprowadzą otwarte seminarium Nowego Życia, które rozpocznie się 30 stycznia 2020 r. Szczegóły na plakatach, na stronie wspólnoty i na serwisie franciszkanie.pl.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -Dzisiaj, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, mieszkańca naszego klasztoru w okresie kiedy był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  -We wtorek, 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  -W piątek, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  -W sobotę, 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl