dodano: 19.08.2018 w kategorii:

20 Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 1. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
 2. Dzisiaj o godzinie 20.15 w ramach festiwalu Muzyka w starym Krakowie w naszej bazylice wystąpi chór „Tiebie Pojem” pod dyrekcją Konstantina Jakobsona, który wykona utwory muzyki cerkiewnej. Szczegóły na plakatach.
 3. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia w naszej bazylice Siostry Albertynki z wolontariuszami będą zbierały ofiarę na potrzeby bezdomnych i ubogich, którym pomagają w swoim domu przy ul. Krakowskiej, wydając codziennie śniadania dla 80 osób bezdomnych. Siostry razem z ubogimi przygotowały drobne upominki, które będzie mógł zabrać każdy wspierający ich swoją ofiarą. Siostry Albertynki proszą o wsparcie.
 4. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 5. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 20 sierpnia wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
  -W wtorek, 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X, papieża. To także dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej.
  -We środę, 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej.
  -W piątek, 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  -W sobotę, 25 sierpnia wspomnienie św. Ludwika IX, króla i patrona FZŚ

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl