dodano: 26.08.2018 w kategorii:

21 Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

 1. Dzisiaj duchowo pielgrzymujemy na Jasną Górę w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. Dzisiaj przy wyjściach z bazyliki Siostry Albertynki z wolontariuszami będą kwestować na potrzeby bezdomnych i ubogich, którym pomagają w swoim domu przy ul. Krakowskiej, wydając codziennie śniadania dla 80 osób potrzebujących. Siostry razem z ubogimi przygotowały drobne upominki, które będzie mógł zabrać każdy wspierający ich swoją ofiarą. Prosimy o wsparcie tego chrześcijańskiego dzieła miłosierdzia.
 3. W sobotę kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o jej wszystkich ofiarach. Módlmy się także o pokój dla naszej Ojczyzny i świata, a zwłaszcza o zachowanie od plagi terroryzmu.
 4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 6. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.
  -We wtorek, 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  -We środę, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  -W sobotę, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl