dodano: 1.09.2019 w kategorii:

22 Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

  1. Dzisiaj rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o jej wszystkich ofiarach. Módlmy się także o zgodę narodową, a także o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  2. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  3. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  4. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działająca przy Bazylice Franciszkanów zaprasza do udziału w rekolekcjach “Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie” (Ga 5,13) podczas III Krajowego Zlotu w dniach od 6 do 8 września w Auli bł. Jakuba. Godziny i szczegółowy program zlotu na plakatach.
  5. Zarząd Fundacji Panteon Narodowy zaprasza na Mszę św. za zmarłych kryptologów, którzy złamali kod Enigmy. Uroczystość odbędzie się w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej, w piątek 6 września o godz. 11.00.
  6. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  7. Z kalendarza liturgicznego:
    -We wtorek, 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl