dodano: 2.09.2018 w kategorii:

22 Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

  1. W piątek, 7 września o godz. 9.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego w intencji leśników i o pomyślność polskich lasów.
  2. W przyszłą niedzielę, 9 września, przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. Msza święta o jej kanonizację o godz. 12.00. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą Ojcowie Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich uczestniczących w niedzielnej Mszy św. do zatrzymania się przy jej grobie i modlitwy.
  3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  4. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  5. Z kalendarza liturgicznego:
    -W poniedziałek, 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    -W sobotę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl