dodano: 4.09.2017 w kategorii:

22 Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

 1. W sobotę, 9 września, przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. Msza święta o jej kanonizację o godz. 16.30. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą oo. Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
 2. W tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej przy relikwiach bł. Anieli. Po Mszach świętych zostaną odmówione modlitwy o uproszenie łask za jej wstawiennictwem oraz uczczenie relikwii Błogosławionej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
 3. Adoracja eucharystyczna w sobotę w Kaplicy Męki Pańskiej.
 4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 5. Informujemy, że od września w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 w dni powszednie.
 6. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 7. Wspólnota Koinonia i fundacja God’s Foundation, zapraszają na pokaz filmu „Czekając na motyle”. Film przedstawia historię o sile przebaczenia i nierozerwalnych rodzinnych więzach. Pokaz odbędzie się w dzisiaj o godz. 20.00 w Auli bł. Jakuba. Wstęp wolny! Zapraszamy!
 8. We środę, 6 września o godz. 9.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego w intencji leśników i o pomyślność polskich lasów.
 9. Instytut Studiów Franciszkańskich prowadzi rekrutację na studia podyplomowe z franciszkanizmu. Nabór na studia trwa do 29 września br. Szczegóły na stronie internetowej www.studia.isf.edu.pl oraz na ulotkach.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W piątek, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  -W sobotę, 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl