dodano: 11.09.2017 w kategorii:

23 Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

 1. Biskupi Polscy w liście pasterskim z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich polecili, aby akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, został ponowiony w polskich diecezjach, parafiach i rodzinach. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski zdecydował, że akt ten zostanie dokonany w kościołach Archidiecezji dzisiaj, w niedzielę 10 września.
 2. Od wtorku, 12 września w Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Marcin Jelinek OFMConv, duszpasterz Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 3. We czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo z procesją jerozolimską.
 4. W piątek, 15 września w naszej bazylice uroczystość Matki Bożej Bolesnej. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczą i głoszą Słowo Boże Franciszkanie – Reformaci. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę, 17 września przypadają kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta o godz. 16.30, a po niej procesja do siedmiu ołtarzy.
 6. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 7. Od września w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 w dni powszednie.
 8. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 9. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 10. Instytut Studiów Franciszkańskich prowadzi zapisy na studia podyplomowe z franciszkanizmu w ramach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Nabór na studia trwa do 29 września br. Szczegóły na stronie internetowej www.studia.isf.edu.pl oraz na ulotkach.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -W wtorek, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.
  -We środę, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  -W sobotę, 16 września, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl