dodano: 5.09.2016 w kategorii:

23 Niedziela Zwykła – 4 września 2016 r.

  1. Od wtorku, 6 września w Bazylice rozpoczynamy Nowennę ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Krzysztof Kukułka OFMConv. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W piątek, 9 września, przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. Msza święta o jej kanonizację o godz. 16.30. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą oo. Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. W tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej przy relikwiach bł. Anieli. Po Mszach świętych zostaną odmówione modlitwy o uproszenie łask za jej wstawiennictwem oraz uczczenie relikwii Błogosławionej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy koronkę o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  5. W miesiącu wrześniu w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00. Z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
  6. Z kalendarza liturgicznego:
    We czwartek, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
    W piątek, 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa bł. Anieli Salawy. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl