dodano: 5.09.2020 w kategorii:

23 Niedziela Zwykła – 6 września 2020 roku

  1. We środę 9 września przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. W tym dniu wszystkie Msze św. w Kaplicy Męki Pańskiej, oprócz Mszy św. o godz. 16.30, sprawowanej o jej kanonizację. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą Ojcowie Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej Anieli w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. do zatrzymania się i modlitwy przy grobie błogosławionej.
  2. Od soboty, 12 września w Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie modlitwy i Msza święta z kazaniem o godz. 16.30.
  3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  4. W trzecią niedzielę miesiąca, 20 września odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Osób Niewidomych i Niedowidzących.
  5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 8 września święto Narodzenia NMP.

W środę, 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce.

W sobotę, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki bł. Anieli Salawy. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl