dodano: 8.09.2019 w kategorii:

23 Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

 1. Dzisiaj przypada Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
 2. Jutro, 9 września, rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. W tym dniu wszystkie Msze św. w Kaplicy Męki Pańskiej, oprócz Mszy św. o godz. 16.30, sprawowanej o jej kanonizację. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. do zatrzymania się przy grobie bł. Anieli i modlitwy.
 3. Od czwartku, 12 września w Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie modlitwy i Msza święta z kazaniem o godz. 16.30.
 4. W sobotę, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo z procesją jerozolimską.
 5. W przyszłą niedzielę, 15 września w Bazylice uroczystość Matki Bożej Bolesnej Smętnej Dobrodziejki Miasta Krakowa. Mszy św. odpustowej o godz. 16.30 przewodniczą i Słowo Boże wygłoszą Reformaci. Serdecznie zapraszamy.
 6. W niedzielę, 15 września kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po sumie odpustowej o godz. 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy.
 7. Także w przyszłą niedzielę, 15 września odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Osób Niewidomych i Niedowidzących. O godz. 11.30 katecheza w Sali Węgierskiej i o godz. 13.15 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Spotkania odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. 
 8. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 9. Wspólnota Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działająca przy Bazylice Franciszkanów zaprasza na kiermasz, który odbędzie się 15 września przed Bazyliką i w Auli bł. Jakuba. Podczas kiermaszu będzie można pobyć razem przy grillu, przy włoskiej kawie i domowych wypiekach, nabyć  wyroby z ceramiki oraz herbaty z różnych zakątków świata i wiele innych przedmiotów. Celem kiermaszu jest zbieranie funduszy, na udział w corocznym zlocie animatorów wspólnoty.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce.
  -We czwartek, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.
  -W piątek, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  -W sobotę, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bolesnej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl