dodano: 9.09.2018 w kategorii:

23 Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

 1. Dzisiaj, 9 września, przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, tercjarki franciszkańskiej przy naszej Bazylice. Msza święta o jej kanonizację o godz. 12.00. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą Ojcowie Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich uczestniczących w niedzielnej Mszy św. do zatrzymania się przy grobie bł. Anieli i modlitwy.
 2. Od środy, 12 września w Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msza święta z kazaniem o godz. 16.30.
 3. W piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo z procesją jerozolimską.
 4. W sobotę, 15 września w naszej bazylice uroczystość Matki Bożej Bolesnej w 110 Rocznicę koronacji Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki Miasta Krakowa. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczy i wygłosi Słowo Boże o. Jacek Koman, prowincjał Franciszkanów-Reformatów. Serdecznie zapraszamy.
 5. Wyjątkowo w sobotę, 15 września kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po sumie odpustowej o godz. 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy. Nabożeństwo poprowadzi Marek Maria Sendor z klasztoru w Kowarach, były duszpasterz Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 6. 15 września, w uroczystość Matki Bożej Bolesnej wszystkie Msze św. w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej, oprócz Mszy św. o godz.16.30.
 7. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 8. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny.
  -We czwartek, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl