dodano: 15.09.2018 w kategorii:

24 Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

 1. W przyszłą niedzielę, 23 września o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka. O godz. 12.00 w Auli bł. Jakuba prezentacja nowej książki wydanej przez Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew” zatytułowanej „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”. Następnie na Placu przed oknem papieskim inauguracja ławki „Proszę-dziękuję-przepraszam” upamiętniającej obecność Ojca Świętego w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. We środę, 19 września o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 4. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 5. W najbliższa środę, 19 września siostry klaryski z kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej zapraszają na Mszę św. o godz. 17.00 w ósmym dniu nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 17 września święto Stygmatów św. Franciszka.
  -We wtorek, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
  -W środę, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, franciszkanina, patrona studentów zdających egzaminy, lotników, astronautów i podróżujących w powietrzu. Od tego dnia aż do końca pierwszego tygodnia października w ołtarzu pod chórem Bazyliki będzie odsłonięty jego obraz.
  -We czwartek, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  -W piątek, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  -W sobotę, 22 września wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki zgromadzenia ss. Albertynek.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl