dodano: 16.09.2017 w kategorii:

24 Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

 1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach walk, niewoli, aresztowań, zsyłek, przesiedleń i prześladowań. Równocześnie prośmy o pokój i pojednanie.
 2. Dzisiaj kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta o godz. 16.30, a po niej procesja do siedmiu ołtarzy. Rozważania poprowadzi o. Marcin Jelinek OFMConv. Po zakończeniu procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość wstąpienia do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 3. We środę, 20 września o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 5. Od września w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 w dni powszednie.
 6. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 7. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 8. Instytut Studiów Franciszkańskich prowadzi zapisy na studia podyplomowe z franciszkanizmu w ramach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Nabór na studia trwa do 29 września br. Szczegóły na stronie internetowej www.studia.isf.edu.pl oraz na ulotkach.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  Dzisiaj, 17 września święto Stygmatów św. Franciszka.
  W poniedziałek, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
  We wtorek, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, franciszkanina, patrona studentów zdających egzaminy, lotników, astronautów i podróżujących w powietrzu. Od tego dnia aż do końca pierwszego tygodnia października w ołtarzu pod chórem Bazyliki będzie odsłonięty jego obraz.
  W środę, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  We czwartek, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  W piątek, 22 września wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki zgromadzenia ss. Albertynek
  W sobotę, 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera i zakonnika.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl