dodano: 19.09.2016 w kategorii:

25 Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

 1. Dzisiaj przypadają kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msza święta o godz. 16.30, a po niej procesja do siedmiu ołtarzy. Rozważania poprowadzi o. Łukasz Brachaczek OFMConv. Po zakończeniu procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość wstąpienia do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 2. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy koronkę o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 3. W miesiącu wrześniu w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00. Z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
 4. Z kalendarza liturgicznego:
  Dzisiaj, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
  W poniedziałek, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera, franciszkanina, patrona studentów zdających egzaminy, lotników, astronautów i podróżujących w powietrzu.
  We wtorek, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.
  W środę, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  We czwartek, 22 września wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki zgromadzenia ss. Albertynek
  W piątek, 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera i zakonnika.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl