dodano: 18.09.2020 w kategorii:

25 Niedziela Zwykła – 20 września 2020 roku

1.W ubiegłą niedzielę stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” zbierało przy naszej Bazylice ofiary na leczenie ciężko chorej Milenki. Zebrano 1517 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dzisiaj w naszej bazylice przypadają kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy św. o godzinie 16.30 procesja do 7 ołtarzy z rozważaniami, które poprowadzi o. Łukasz Brachaczek OFMConv. Po zakończeniu procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
4. We czwartek 24 września w naszym franciszkańskim seminarium duchownym rozpoczynają się doroczne rekolekcje, które potrwają do wtorku 29 września. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz uczestników rekolekcji.
5. Z kalendarza liturgicznego:
W poniedziałek, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
We wtorek, 22 września wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy.
We środę, 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera i kapucyna.
W piątek, 25 września wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera i bernardyna.
Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bolesnej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl