dodano: 23.09.2018 w kategorii:

25 Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka. O godz. 12.00 w Auli bł. Jakuba prezentacja nowej książki o papieżu wydanej przez Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew” zatytułowanej „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”. Następnie na Placu przed oknem papieskim inauguracja ławki „Proszę-dziękuję-przepraszam” upamiętniającej obecność Ojca Świętego w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. W sobotę, 29 września o godz. 17.30 w Bazylice koncert Jubileuszowy Chóru Cecyliańskiego z okazji 95-lecia istnienia. Serdecznie zapraszamy.
 3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 4. W sobotę, 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się akcja ewangelizacyjna Stadion Młodych. Duszpasterstwo młodzieży działające przy Bazylice organizuje wyjazd na to wydarzenie. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie franciszek.pl.
 5. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 6. Caritas Archidiecezji Krakowskiej informuje o możliwości bezpłatnych badań spirometrycznych w sobotę, 29 września w godz. od 10.00 do 16.00 na placu św. Marii Magdaleny.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 25 września wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera i bernardyna.
  -We czwartek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  -W piątek, 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  -W sobotę, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl