dodano: 24.09.2017 w kategorii:

25 Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

 1. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Ryszard Jarmuż OFMConv, wieloletni misjonarz w krajach Ameryki Łacińskiej.
 2. Na przyszłą niedzielę 1 października zapraszamy na „Dzień św. Franciszka” na plac przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.00. Organizatorzy zapewniają rodzinne świętowanie w klimatach kresowych. Oprócz prezentacji inicjatyw franciszkańskich na scenie wystąpi m.in. zespół muzyczny ze Lwowa, a także franciszkański zespół Fioretti. Będzie możliwość degustacji kresowych potraw i słodyczy oraz obejrzenia wystawy i filmu o działalności franciszkanów na Kresach. Nie zabraknie zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu!
 3. Do końca września po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy koronkę o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 4. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski zaprasza do udziału w Dialogach w Kolegiacie św. Anny we czwartek, 28 września o godz. 20.15.  
 5. Wznawiamy od początku października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 6. Od września w Bazylice nie ma Mszy świętej o godz. 8.00 w dni powszednie.
 7. Dziś przy wyjściach z bazyliki kwesta Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego. Celem zbiórki jest pomoc w budowie nowego domu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych, które straciły oparcie w rodzinach. Za każdą ofiarowaną pomoc z serca dziękujemy.
 8. Trwają prace w krużgankach. Obecnie w fazie renowacji są okna, wątki kamienne i ceglane w skrzydle południowym. W części zachodniej konserwacji podlegają portrety Galerii Biskupów wraz z epitafiami i złoconymi ramami. W najbliższym czasie rozpocznie się renowacja i wymiana posadzki od wejścia od Placu Wszystkich Świętych. Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową, która pomoże nam zapewnić wkład własny do otrzymanych dotacji i prowadzić dalszą renowacje.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 25 września wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera i bernardyna.
  -We środę, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  -We czwartek, 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  -W piątek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  -W sobotę, 30 września wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl