dodano: 26.09.2016 w kategorii:

26 Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

 1. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30, a po niej modlitwy.
 2. Na przyszłą niedzielę 2 października zapraszamy na „Dzień św. Franciszka” na plac przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.30. Zostaną zaprezentowane między innymi dzieła prowadzone przez franciszkanów, a także afrykańskie rytmy, film o Kościele w Ugandzie, pamiątki misyjne. Będą również atrakcje dla dzieci, a także możliwość spróbowania ciastek sióstr klarysek czy kawy św. Franciszka. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 3. Do końca września po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy koronkę o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 4. Wznawiamy od 1 października odprawianie Mszy świętej o 8.00 w dni powszednie.
 5. Z kalendarza liturgicznego:
  We wtorek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  W środę, 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  We czwartek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  W piątek, 30 września wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  W sobotę, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji katolickich.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl