dodano: 25.09.2020 w kategorii:

26 Niedziela Zwykła – 27 września 2020 roku

  1. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Rafał Bendkowski
  2. W sobotę, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. To wyjątkowe nabożeństwo, sprawowane jest tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W niedzielę, 4 października uroczystość św. Franciszka. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będą i wygłoszą kazanie Karmelici z klasztoru na Piasku. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 20.00 Uroczyste Nieszpory, w których wezmą udział bracia dominikanie.
  4. Również w przyszłą niedzielę, 4 października „Dzień św. Franciszka” na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką w godz. od 10.30 do 16.00. Tematem przewodnim dnia jest „Ekologia od Franciszka do Franciszka”. W programie warsztaty ekologiczne, konkury dla dzieci i młodzieży, prelekcje o Encyklice „Laudato Sii”. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania wspólnie z nami imienin św. Franciszka z Asyżu!
  5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
  6. Spowiedź w tym tygodniu jeszcze według porządku wakacyjnego. W dni powszednie od godz. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
  7. Najbliższy czwartek, 1 października, będzie pierwszym w miesiącu i w ten dzień chcemy modlić się za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00 sprawowaną w tej intencji.
  8. W sobotę, 3 października, młodzieżowa wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 9.00
  9. W niedzielę, 4 października, DA Mrowisko, Oaza studencka, wspólnota Koinonia, a także grupa młodzieżowa MI zapraszają wszystkich studentów na Mszę świętą “na dobry początek” o godz. 19.00, a po niej na spotkanie do auli bł. Jakuba.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 28 października wspomnienie św. Wacława, męczennika.

We wtorek, 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

We środę, 30 września wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W czwartek, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W piątek, 2 października wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa,

opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa św. Franciszka. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                                                                                        

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl