dodano: 29.09.2019 w kategorii:

26 Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

 1. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Łukasz Samiec OFMConv.
 2. We czwartek, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. To nabożeństwo wyjątkowe sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie na to nabożeństwo świec. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek, 4 października uroczystość św. Franciszka. Mszy św. o godz. 16.30 przewodniczyć będą i wygłoszą kazanie Karmelici z klasztoru na Piasku. Zapraszamy. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W przyszłą niedzielę, 6 października „Dzień św. Franciszka” na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką w godz. od 11.30 do 19.00. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu!
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Wznawiamy od początku października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 7. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 30 października wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  -We wtorek, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  -We środę, 2 października wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  -W piątek,, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów. Pierwszy piątek miesiąca.
  -W sobotę, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia. Pierwsza sobota miesiąca.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl