dodano: 30.09.2018 w kategorii:

26 Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

 1. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Bogdan Słyś OFMConv.
 2. We środę, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. To nabożeństwo wyjątkowe sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie na to nabożeństwo świec. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. 4 października uroczystość św. Franciszka. Na Mszy św. o godz. 11.00 czterech braci złoży Bogu wieczyste śluby zakonne. Polecamy ich modlitwie. Mszy św. o godz. 16.30 przewodniczyć będą i wygłoszą kazanie Karmelici z klasztoru na Piasku. Zapraszamy. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Na przyszłą niedzielę 7 października zapraszamy na „Dzień św. Franciszka” na Plac Franciszkański przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.00. W programie m.in. prezentacja wystawy „Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia obozu Auschwitz, prezentacja inicjatyw franciszkańskich, występy zespołów muzycznych, kuchnia franciszkańska oraz możliwość zwiedzenia niedostępnych miejsc w klasztorze i obejrzenia starodruków z Biblioteki Franciszkańskiej. Nie zabraknie zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu!
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek, 1 października o godz. 20.00 w sali św. Eligiusza pierwsze w tym roku akademickim Czuwanie Taizé.
 7. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Akademicki Różaniec w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 19.00.
 8. Wznawiamy od początku października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 9. W dniach od 3 do 28 października w Rzymie, odbywać się będzie synod biskupi poświęcony tematowi: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji młodych oraz synodu.
 10. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia się do wspólnego wyjazdu na akcję ewangelizacyjną Stadion Młodych, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szczegóły na stronie franciszek.pl.
 11. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 12. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  -We wtorek, 2 października wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  -We czwartek, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.
  -W piątek, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl