dodano: 2.10.2016 w kategorii:

27 Niedziela Zwykła – 2 października 2016 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na „Dzień św. Franciszka” na plac przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.30. Zostaną zaprezentowane między innymi dzieła prowadzone przez franciszkanów, a także afrykańskie rytmy, film o Kościele w Ugandzie, pamiątki misyjne. Będą również atrakcje dla dzieci, a także możliwość spróbowania ciastek sióstr klarysek czy kawy franciszkańskiej. Więcej informacji na plakatach.
 2. W dniach od 1 do 3 października przeżywamy triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o tematyce franciszkańskiej o godz. 16.30, a po niej modlitwy ku czci Świętego.
 3. W poniedziałek, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. To nabożeństwo wyjątkowe sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą na to nabożeństwo świec.
 4. 4 października obchodzimy uroczystość św. Franciszka. Na Mszy świętej o godz. 11.00 trzech braci złoży Bogu wieczyste śluby zakonne. Polecamy ich Waszej modlitwie. Mszy św. o godz. 16.30 przewodniczyć będą i wygłoszą kazanie Karmelici z klasztoru na Piasku. O godz. 20.00 uroczyste Nieszpory celebrowane razem z dominikanami. Zapraszamy. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W środę, 5 października zapraszamy na Stację Wiary czyli modlitewne
  spotkanie, które odbędzie się o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba
  Strzemię. Spotkanie poprowadzi działająca przy naszej Bazylice
  wspólnota Comunità Maria.
 6. Od poniedziałku 3 października spowiedź od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
 7. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  We wtorek, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.
  W środę, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.
  W piątek, 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Franciszka. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl