dodano: 3.10.2020 w kategorii:

27 Niedziela Zwykła – 4 października 2020 roku

  1. Dzisiaj w naszej Bazylice obchodzimy odpust św. Franciszka z Asyżu, jej duchowego Patrona. Suma odpustowa na Mszy św. o godz. 12.00. Z racji patronalnej uroczystości przez cały dzień dzisiejszy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z uwagi na sytuację pandemiczną nie będzie zapowiadanych wcześniej nieszporów o godz. 20.00.
  2. Również dziś na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką w godz. od 10.30 do 16.00 będziemy przeżywać „Dzień św. Franciszka”. Tematem przewodnim jest „Ekologia od Franciszka do Franciszka”. W programie warsztaty ekologiczne, konkursy dla dzieci i młodzieży, prelekcje o Encyklice „Laudato Sii”. Serdecznie zapraszamy do świętowania wspólnie z nami imienin św. Franciszka z Asyżu!
  3. W piątek, 9 października o godz. 16.30 Msza święta w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po mszy różaniec.
  4. Rekolekcje na dobry początek dla wszystkich duszpasterstw akademickich z terenu miasta Krakowa pod tytułem: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwo” odbędą się w Bazylice św. Trójcy oo. Dominikanów w Krakowie w dniach od 12 – 14 października. W programie Msza Święta o 19.30, po niej konferencja.
  5. W następną niedzielę 11 października wznawiamy Msze Święte w języku hiszpańskim. Będą one odprawiane w drugą niedzielę każdego miesiąca w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej o 14:00 możliwość spowiedzi po hiszpańsku. Ze względu na nadal panującą pandemię, po Mszy świętej nie będzie zwyczajowego spotkania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  6. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
  7. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

We środę, 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W piątek, 9 października święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i cystersa.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                                                                                                                                                                                            Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl