dodano: 7.10.2018 w kategorii:

27 Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na „Dzień św. Franciszka” na Plac Franciszkański przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.00. W programie m.in. prezentacja wystawy „Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia obozu Auschwitz, prezentacja inicjatyw franciszkańskich, występy zespołów muzycznych, kuchnia franciszkańska oraz możliwość zwiedzenia na co dzień niedostępnych miejsc w klasztorze i obejrzenia starodruków z Biblioteki Franciszkańskiej. Nie zabraknie zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu!
 2. We wtorek, 9 października o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy, nabożeństwo różańcowe i uczczenie relikwii błogosławionej.
 3. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Pierwsze spotkanie we wtorek tj. 16 października. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Msza św. w języku hiszpańskim.
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Akademicki Różaniec w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 19.00.
 7. Od początku października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 8. W dniach od 3 do 28 października w Rzymie, odbywa się synod biskupi poświęcony tematowi: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Dzisiaj o godzinie 20:00 odbędzie się w naszej Bazylice modlitewne czuwanie w intencji synodu – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji młodych oraz synodu. Kartki z okolicznościową modlitwą ułożoną przez papieża Franciszka można znaleźć przy ołtarzu Jana Pawła II.
 9. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 10. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Zachęcamy do lektury.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 9 października święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  -W czwartek, 11 października wspomnienie św. Jana XXII, papieża.
  -W sobotę, 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika i prezbitera.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl