dodano: 8.10.2017 w kategorii:

27 Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

 1. Rozpoczynamy ogłoszenia smutną informacją. 4 października 2017 r., w uroczystość św. Franciszka z Asyżu zmarł o. Piotr Kyć, franciszkanin z klasztoru św. Antoniego przy ulicy Żółkiewskiego, przez lata wykładowca KUL-u, także rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego oraz kierujący Sekretariatem Misyjnym. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 9 października o godz. 11.00 w Bazylice.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Msza św. w języku hiszpańskim.
 3. W związku z przypadającą dzisiaj Niedzielą Papieską zachęcamy wszystkich do składania ofiar na stypendia dla osób uczących się i studiujących. Za hojność serca w imieniu stypendystów składamy „Bóg zapłać”.
 4. Jutro o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy, nabożeństwo różańcowe i uczczenie relikwii błogosławionej.
 5. We wtorek, 10 października w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 10.30 Msza św. pod przewodnictwem o. Prowincjała z okazji inauguracji roku akademickiego w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków i wykładowców.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 w Sali Włoskiej koncert „Tylko miłość jest mocniejsza od śmierci” w wykonaniu Capella Musicale przy franciszkańskiej Bazylice XII Apostołów w Rzymie. Koncert poświęcony św. Maksymilianowi wpisuje się w obchody stulecia powstania Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 8. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to cykl ośmiu spotkań odbywających się raz w miesiącu adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Szkoła stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Rekrutacja do końca października! Szczegóły na ulotkach znajdujących się przy wyjściach z bazyliki.
 9. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza również do wzięcia udziału w warsztatach-rekolekcjach Odkryj swoją tożsamość przez piękno, skierowanych do mężczyzn i kobiet, którzy chcą odkryć jedyny i niepowtarzalny plan od Boga dla siebie. Szczegóły na plakatach. 
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W piątek, 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika i prezbitera.
Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl