dodano: 8.10.2019 w kategorii:

28 Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. w języku hiszpańskim, a po niej spotkanie w salce katechetycznej. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Msze w języku hiszpańskim sprawowane są w drugie niedziele każdego miesiąca. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 2. We środę, 16 października o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej, a następnie Różaniec w intencji misji.
 3. W sobotę 19 października obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. Pierwsza wspólnota została założona przez św. Maksymiliana Marię Kolbego wśród braci kleryków seminarium franciszkańskiego w Krakowie, a następna przy kościele św. Franciszka dla osób świeckich. Zapraszamy na godzinę 11.30 do Auli bł. Jakuba na konferencję, następnie o 12.00 Różaniec i Msza św. Szczegóły na plakatach.
 4. Także w sobotą o godz. 20.00 Koncert Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wstęp wolny.
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  -We środę, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy.
  -We czwartek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  -W piątek, 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl