dodano: 18.10.2018 w kategorii:

28 Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Msza św. w języku hiszpańskim.
 2. W związku z przypadającą dzisiaj XVIII Dniem Papieskim zachęcamy wszystkich do składania ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla osób uczących się i studiujących. Za hojność serca w imieniu stypendystów składamy „Bóg zapłać”.
 3. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 4. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Akademicki Różaniec w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 19.00.
 5. We wtorek, 16 października obchody rocznicy wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Szczegóły uroczystości na plakatach. Zapraszamy na Plac Franciszkański przed Bazyliką na godz.  20.00na mapping na budynku Arcybiskupów Krakowskich oraz odsłonięcie odrestaurowanego „Okna Papieskiego”.
 6. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Pierwsze spotkanie we wtorek tj. 16 października. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 7. We środę, 17 października o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 8. W przyszły piątek, 19 października o godz. 20.00 w Bazylice koncert muzyki chóralnej w wykonaniu połączonych chórów z Norwegii i Finlandii. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 października z racji święta bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej, dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy św. o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry Błogosławionego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy.
 10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 11. W Rzymie trwa synod biskupi poświęcony tematowi: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych oraz synodu.
 12. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 13. 19 października, o godz. 15.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie odbędzie się Msza św. żałobna i złożenie w kryptach Panteonu Narodowego Wielkich Uczonych i Polaków: Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego. Uczeni wsławili się skropleniem m. in. tlenu, dzięki czemu stali się dobrodziejami ludzkości. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Zaproszenia są do odebrania w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 14. W zakrystii do nabycia nowy numer Posłańca św. Antoniego. Zachęcamy do lektury.
 15. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  -We wtorek, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy.
  -We środę, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  -We czwartek, 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty.
  -W piątek, 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
  -W sobotę, 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji oraz miasta Krakowa.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Różańca Świętego. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl