dodano: 15.10.2017 w kategorii:

28 Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej, a następnie procesja eucharystyczna. Z tego powodu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego.
 2. W poniedziałek, 16 października przypada setna rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy w tym dniu na godz. 16.30 do Sali Włoskiej na projekcję spektaklu „Rycerz Niezłomny” Teatrum Mundum. O godz. 19.00 uroczysta Msza święta z przyjęciem do Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W sobotę, 21 października z racji święta bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej, dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy św. o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry Błogosławionego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu na godz. 10.30 zapraszamy na program “Medytacje słowno-muzyczne z Janem Pawłem II”, prezentujący fragmenty poezji i dramatów Karola Wojtyły w nastrojowej oprawie muzycznej. Teksty recytuje aktorka i wokalistka scen krakowskich Magdalena Markiewicz. Warstwę muzyczną opracował i wykonuje na violi da gamba Marek Skrukwa.
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to cykl ośmiu spotkań odbywających się raz w miesiącu adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Szkoła stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Rekrutacja do końca października! Szczegóły na ulotkach znajdujących się przy wyjściach z bazyliki.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy.
  -We wtorek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  -We środę, 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty.
  -We czwartek, 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
  -W piątek, 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji oraz miasta Krakowa.

W sobotę, 21 święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa i franciszkanina, także gwardiana tutejszego krakowskiego klasztoru.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl