dodano: 17.10.2016 w kategorii:

29 Niedziela Zwykła – 16 października 2016 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej, a następnie procesja eucharystyczna. Z tego powodu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego.
 2. W każdą trzecią niedzielę miesiąca spotkania Duszpasterstwa Niewidomych o godz. 11.30 w Sali Węgierskiej, a po nim o godz. 13.15 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 3. Wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty chrztu i zaangażowanego życia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od Placu Wszystkich Świętych). Pierwsze spotkanie już jutro tj. 17 października. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 4. W piątek, 21 października z racji święta bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej, dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy św. o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry Błogosławionego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy.
 5. W przyszłą niedzielę, 23 października, Ruch ekologiczny św. Franciszka z Asyżu zaprasza na spacer przyrodniczy na terenie użytku ekologicznego “Dolina Prądnika” w Krakowie. Spacer ten jest realizowany w ramach programu „Z encykliką na pole”, mającego zadanie praktycznego zapoznania się z przesłaniem encykliki papieża Franciszka „Laudato si”. Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu Clepardii przy ul. Mackiewicza. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej swietostworzenia.pl i na plakatach przy wejściu do Bazyliki.
 6. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  W poniedziałek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  We wtorek, 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty i patrona lekarzy.
  We czwartek, 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona naszego Miasta i Archidiecezji.
  W piątek, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa, franciszkanina,  także gwardiana naszego krakowskiego klasztoru.
  W sobotę, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl