dodano: 17.10.2020 w kategorii:

29 Niedziela Zwykła – 18 października 2020 roku

  1. Dziś w Kościele rozpoczynamy tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach oraz o powołaniach misyjnych.
  2. W środę, 21 października nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Sekretariat misyjny naszej Prowincji w intencji misji i misjonarzy wyjątkowo o godz. 16.00 w Kaplicy Matki Bożej. Po nim Msza święta o kanonizację naszych męczenników Zbigniewa i Michała oraz o kanonizację bł. Jakuba Strzemię. Po mszy nabożeństwo mitry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy, którym patronuje franciszkański biskup.
  3. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań kerygmatycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki i czwartki po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Bazylice. Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek 19 października.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
  5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
  6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  7. W związku z wynikiem pozytywnym testu na obecność koronawirusa u jednego z naszych braci, podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu klasztoru i ograniczeniu posługi w Bazylice św. Franciszka. Od dnia 17 października do odwołania, posługę w Bazylice podejmują bracia z Klasztoru św. Antoniego. Będą odprawiać Msze Święte według ustalonego porządku w dni powszednie i w niedziele. Zamówione intencje będą odprawiane w tym czasie wyłącznie w wewnętrznej kaplicy klasztoru przez braci z naszej wspólnoty.  Spowiedź w Bazylice będzie się odbywać tylko w czasie Mszy Świętych. Poza celebracjami Mszy Świętych, nie będzie spowiedzi w Bazylice.
  8. Kraków, jako miasto wszedł z strefę czerwoną. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami jednorazowo w naszej świątynia może przebywać 210 osób, w tym w nawie głównej, transeptach i zakrystii 142 osoby, w kaplicy Matki Bożej 25 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 43 osoby.
  9. W kościele przebywamy w maseczkach zasłaniających usta i nos. Przy wejściu do świątyni dezynfekujemy ręce. W kolejkach do spowiedzi należy zachować bezpieczną odległość.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 20 października uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej oraz miasta Krakowa.

We środę, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa, franciszkanina i gwardiana tutejszego klasztoru.

We czwartek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

We piątek, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera i bernardyna.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl