dodano: 18.10.2018 w kategorii:

29 Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

 1. Dzisiaj z racji święta bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej, dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy św. o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry Błogosławionego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy.
 2. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Akademicki Różaniec w każdą niedzielę października po Mszy św. o godz. 19.00.
 4. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty wiary. Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 5. W najbliższy piątek, 19 października ostatni dzień nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei. Siostry klaryski z kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej zapraszają na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy szczególnie rodziny i małżeństwa.
 6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 7. Trwa synod biskupi poświęcony tematowi: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych oraz synodu.
 8. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  -We wtorek, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.
  -W piątek, 26 października wspomnienie bł. Bonawentury z Potenzy, prezbitera i franciszkanina.
  -W sobotę, 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji oraz miasta Krakowa.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Różańca Świętego. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl