dodano: 22.10.2017 w kategorii:

29 Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Na godz. 10.30 zapraszamy na program “Medytacje słowno-muzyczne z Janem Pawłem II”, prezentujący fragmenty poezji i dramatów Karola Wojtyły w nastrojowej oprawie muzycznej. Teksty recytuje aktorka i wokalistka scen krakowskich Magdalena Markiewicz. Warstwę muzyczną opracował i wykonuje na violi da gamba Marek Skrukwa.
 2. Nabożeństwa różańcowe do końca października po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki o 19:30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Pierwsze spotkanie już w najbliższy wtorek tj. 24 października. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 4. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to cykl ośmiu spotkań odbywających się raz w miesiącu adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Szkoła stawia sobie za cel nie tylko ukazywanie postaci świętego, ale przede wszystkim praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej, z której wypływa doświadczenie pokoju i radości. Rekrutacja do końca października! Szczegóły na ulotkach znajdujących się przy wyjściach z bazyliki.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.
  -We czwartek, 26 października wspomnienie bł. Bonawentury z Potenzy, prezbitera i franciszkanina.
  -W sobotę, 28 października święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl