dodano: 11.12.2016 w kategorii:

3 Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

 1. W czasie Adwentu, oprócz niedziel, o godz. 16.30 odprawiane są Roraty czyli Msze święte ku czci Matki Bożej.
 2. W piątek, 16 grudnia, rozpoczyna się nowenna ku czci Dzieciątka Jezus.
 3. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki, jak również najnowszy numer Posłańca świętego Antoniego.
 4. Od 17 grudnia tj. od soboty w liturgii rozpoczyna się druga część Adwentu, która ma nas bezpośrednio przygotować do świętowania uroczystości Bożego Narodzenia.
 5. Spowiedź w tym tygodniu od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. Całodzienna przedświąteczna spowiedź od przyszłej niedzieli 18 grudnia. Od tego dnia spowiadamy od godz. 6.00 do godz. 20.00. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na dni bezpośrednio przed świętami.
 6. Przy wejściach do bazyliki bracia klerycy z naszego Seminarium kwestują na rzecz Żywej Szopki. Wyrazem wdzięczności za złożone na ten cel ofiary jest sianko na wigilijny stół rozdawane przez wolontariuszy fundacji Brat Słońce. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które od lat wpisane jest w krakowskie przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa Pana.
 7. Wyrażamy wdzięczność Chórowi Cecyliańskiemu za koncert z kwestą na prace przy zabezpieczeniu ołtarza głównego. Składamy także serdeczne podziękowanie za ofiary złożone indywidualnie na ten cel czy to do skarbonki czy bezpośrednio w zakrystii. Waszej ofiarności nadal polecamy tę kwestię. Bóg zapłać.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  -We środę, 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, zakonnika, kapłana i doktora Kościoła.

Na radosny czas Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl