dodano: 16.12.2018 w kategorii:

3 Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 zostaną odprawione Dróżki ku czci Matki Bożej. Rozważania poprowadzi o. Stanisław Stój.
  2. Od poniedziałku, 17 grudnia w liturgii rozpoczyna się druga część Adwentu, która ma bezpośrednio przygotować do świętowania uroczystości Bożego Narodzenia. Codzienne o godz. 18.30 Uroczyste Nieszpory ze śpiewem Wielkich Antyfon Adwentowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania Bożego Słowa.
  3. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Pan jest blisko!
  4. Całodzienna przedświąteczna spowiedź od poniedziałku 17 grudnia do niedzieli 23 grudnia. W poniedziałek 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na dni bezpośrednio przed świętami.
  5. Fundacja Brat Słońce podczas kwesty w minioną niedzielę na Centrum św. Maksymiliana w Harmężach zebrała 3620,59 PLN, 31 EUR i 1 GBP. Dziękujemy!
  6. We wtorek podczas Rorat harcerze przyniosą do Bazyliki betlejemskie światełko pokoju. Można je w tym dniu i następnych poprzedzających Święta odpalić przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.
  7. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
  8. Przy wejściach do bazyliki bracia klerycy z naszego Seminarium proszą o ofiary na rzecz Żywej Szopki. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które od lat wpisane jest w krakowskie przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa Pana.

Na radosny czas Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl