dodano: 17.12.2017 w kategorii:

3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

  1. Od 17 grudnia tj. od dzisiaj w liturgii rozpoczyna się druga część Adwentu, która ma nas bezpośrednio przygotować do świętowania uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 zostaną odprawione Dróżki ku czci Matki Bożej. Rozważania poprowadzi o. Łukasz Ścieszka.
  3. Od dzisiaj codzienne o godz. 18.30 Uroczyste Nieszpory ze śpiewem Wielkich Antyfon Adwentowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania Bożego Słowa.
  4. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Pan jest blisko!
  5. W przyszłą niedzielę czyli w Wigilię Bożego Narodzenia nie ma popołudniowych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. Całodzienna przedświąteczna spowiedź od poniedziałku 18 grudnia do soboty 23 grudnia. W niedzielę 24 grudnia spowiedź do godz. 14.00. Prosimy o nieodkładanie sakramentu pokuty na dni bezpośrednio przed świętami.
  7. Fundacja Brat Słońce podczas kwesty w minioną niedzielę na projekt fundacji „Cuda pod dachem”, którego celem jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy dla uzależnionych w Chęcinach zebrała 6 621,14 zł oraz 102,50 euro. Dziękujemy!
  8. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
  9. Przy wejściach do bazyliki bracia klerycy z naszego Seminarium proszą o ofiary na rzecz Żywej Szopki. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które od lat wpisane jest w krakowskie przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa Pana.

Na radosny czas Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem. Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl