dodano: 26.04.2020 w kategorii:

3 Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

 1. Bazylika pozostaje Wejście do świątyni tylko od strony Plant. Wszystkie Msze św. są sprawowane według zwykłego porządku. Również możliwość spowiedzi w zwykłych godzinach.
 2. W Bazylice jednorazowo może przebywać 86 osób, w tym w nawie głównej i transeptach 55 osób, w kaplicy Matki Bożej 11 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 20 osób.
 3. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość co najmniej dwóch metrów.
 4. Od piątku codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 16.30.
 5. W sobotę, 2 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, przeniesiona z niedzieli 3 maja. Msze św. będą odprawiane tak jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy o zgodę i wspólny wysiłek wszystkich obywateli dla dobra Ojczyzny.
 6. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach poprzez transmisje internetowe, które odbywają się będą poprzez kanał YouTube strony pl oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium.
 7. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych.
 8. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
 9. Nasze franciszkańskie wydawnictwo Bratni Zew przygotowało książeczkę pt. “ Wenanty Katarzyniec na czas niepewności i lęku”. Zawiera ona niepublikowane kazanie sługi Bożego o zaufaniu do Boga. Są w niej również modlitwy, które w tym trudnym czasie pomogą wołać do Boga o Jego szczególną opiekę, a nas napełnią pokojem i ufnością. Książeczki znajdują się przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -We środę, 29 kwietnia  święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  -W piątek, 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Pierwszy piątek miesiąca.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl