dodano: 21.03.2017 w kategorii:

3 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

 1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Rozważania prowadzi o. Krzysztof Kukułka. Po procesji spotkanie w Sali Włoskiej i możliwość zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej. Nie ma dzisiaj nabożeństwa Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w dniu Święta Patrona Miasta – św. Józefa.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.
 4. W piątek 24 marca rozpoczną się w naszej Bazylice „24 godziny dla Pana” o 20.00 nabożeństwem pokutnym, prowadzonym przez o. bpa Damiana Muskusa. Następnie przez całą dobę będzie trwała spowiedź. Spowiadać będą także biskupi oraz misjonarze miłosierdzia. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a w wybranych godzinach wspólnoty duszpasterstw akademickich będą prowadzić modlitwy, medytacje i śpiew. Zakończenie w sobotę, 25 marca o godz. 20.00 Eucharystią sprawowaną przez ks. bpa Grzegorza Rysia. Szczegóły na plakatach.
 5. 25 marca przypada także uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu nasza Bazylika jest kościołem stacyjnym. Zapraszamy do modlitwy wspólnej i osobistej.
 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
 7. W dni powszednie Wielkiego Postu, od poniedziałku 13 marca, wspólnota neokatechumenalna przy naszej Bazylice, zaprasza wszystkich chętnych na śpiewaną poranną modlitwę brewiarzową – Jutrznię, o godz. 5.45 do Sali Włoskiej.  
 8. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
 9. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 10. Przy wyjściu z Bazyliki odbywa się kwesta na rzecz pomocy w leczeniu Bogdana Szeglowskiego, podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”. Dziękujemy za wsparcie.
 11. W poniedziałek, 20 marca o godz. 17.30 w Auli bł. Jakuba odbędzie się spotkanie na temat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zatytułowane: „Jak być franciszkaninem w małżeństwie”. Organizatorem jest Klub Polonia Christiana. Zapraszamy.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl