dodano: 24.03.2019 w kategorii:

3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 1. W poniedziałek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje wraz z warunkami wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej. Uroczyste podjęcie zobowiązania w czasie Mszy św. o godz. 19.00.
 2. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami.
 3. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę, 30 marca Bazylika jest kościołem stacyjnym. Przez całą dzień od 6.00 rano do 20.00 będzie trwała spowiedź. Od godz. 9.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Różaniec na godz. 9.30. Uroczysta Eucharystia sprawowana przez abpa metropolitę Marka Jędraszewskiego o godz. 19.00.
  Duchowość Liturgii stacyjnej koncentruje się wokół trzech elementów, dzięki którym można głębiej przeżyć Wielki Post. Uczestnicy „dnia stacyjnego” słuchają słowa Bożego, trwają na modlitwie, podejmują post, a w czasie celebracji Eucharystii składają ofiarę na potrzebujących. Ci, którzy pielgrzymują do kolejnych kościołów, przebywają również duchową drogę, która zbliża ich do głębszego przeżycia Paschy Pana.
 1. Na zakończenie sobotniego dnia, po Mszy św. o godz. 19.00, zapraszamy do Kaplicy Męki Pańskiej na prezentację Krzysztofa Sadły pt. „Kim jest człowiek z Całunu?”.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl