dodano: 4.03.2018 w kategorii:

3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.15.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  3. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami. Zapraszamy.
  4. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  5. W Wielkim Poście nie ma Mszy św. w piątki o godz. 18.00.
  6. We wtorek, 6 marca o godz. 18.00 w Jubileuszowym Roku bł. Salomei siostry klaryski z kościoła św. Andrzeja Apostoła w Krakowie przy ul. Grodzkiej zapraszają do wzięcia udziału w  Nabożeństwie ku czci bł. Salomei na pamiątkę odnalezienia jej relikwii.
  7. W piątek, 9 marca nabożeństwem pokutnym o godz. 20.00 rozpoczną się w Bazylice „24 godziny dla Pana” i dzień kościoła stacyjnego. Przez całą dobę będzie trwała spowiedź. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a w wybranych godzinach wspólnoty duszpasterstw akademickich będą prowadzić modlitwy, medytacje i śpiew. W tym dniu nasza Bazylika jest kościołem stacyjnym. Zakończenie o godz. 00 Eucharystią sprawowaną przez ks. bpa Jana Zająca. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy do modlitwy wspólnej i osobistej.
  8. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl