dodano: 21.01.2018 w kategorii:

3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

 1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego i zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Krakowie dzisiaj o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.
 2. 23 stycznia mija 50 lat od śmierci wybitnego kompozytora i założyciela Chóru Cecyliańskiego franciszkanina Bernardino Rizziego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 Chór Cecyliański wykona kolędy i pastorałki w jego opracowaniu.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Bolesnej, a następnie procesja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę, 27 stycznia na Mszy św. o godz. 16.30 zaśpiewa młodzieżowy chór VIII Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Krakowie „Canticum Canticorum” pod dyrekcją chórmistrz Małgorzaty Mazur. Bezpośrednio po Mszy św. koncert kolęd. Zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę, 28 stycznia o godz. 14.00 w kościele Bernardynów odbędzie się IV Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Janusza Skalskiego. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.
 6. Przy wyjściach z Bazyliki kwesta Polskiej Misji Medycznej, która pomaga ofiarom wojen i katastrof na całym świecie. W wyniku wojny w Syrii 260 tysięcy dzieci straciło nogi lub ręce. Zebrane podczas kwesty fundusze zostaną przekazane w całości na zakup protez dla syryjskich dzieci. Prosimy o wsparcie tego szlachetnego dzieła.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  -We czwartek, 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  -W piątek, 26 stycznia wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  -W sobotę, 27 stycznia wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl