dodano: 24.10.2020 w kategorii:

30 Niedziela Zwykła – 25 października 2020 roku

  1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte wporządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych po krużgankach.
  2. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  3. Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. W tym roku ten szczególny czas naznaczony został pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszyskich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad.
  4. Nabożeństwa różańcowe do soboty po Mszy świętej o godz. 16.30.
  5. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania, które rozpoczeły się w ubiegłym tygodniu, odbywają się w poniedziałki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00 w Bazylice.
  6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  7. W związku z wynikiem pozytywnym testu na obecność koronawirusa u naszych braci, Klasztor św. Franciszka nadal pozostaje zamknięty. Posługę w Bazylice podejmują bracia z Klasztoru św. Antoniego. Będą odprawiać Msze Święte według ustalonego porządku w dni powszednie i w niedziele. Zamówione intencje będą odprawiane w tym czasie wyłącznie w wewnętrznej kaplicy klasztoru przez braci z naszej wspó Spowiedź w Bazylice będzie się odbywać tylko w czasie Mszy świętych. Poza celebracjami Mszy świętych, nie będzie spowiedzi.
  8. Decyzją rządu Polska znajduje się w czerwonej strefie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami jednorazowo w naszej świątynia może przebywać 210 osób, w tym w nawie głównej, transeptach i zakrystii 142 osoby, w kaplicy Matki Bożej 25 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 43 osoby. W kościele przebywamy w maseczkach zasłaniających usta i nos. Przy wejściu do świątyni dezynfekujemy ręce. W kolejkach do spowiedzi należy zachować bezpieczną odległość.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We środę, 28 października święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem!                                                                                              Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl