dodano: 27.10.2019 w kategorii:

30 Niedziela Zwykła – 27 października 2019 r.

 1. Dzisiaj od godz. 10.15 do godz. 16.15 w Kaplicy bł. Salomei można oglądać wystawę pracy artystycznej malarza Adama Mamczura i rzeźbiarza Stanisława Małka inspirowanej parafrazą słów Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego „Aby człowieczeństwo myśli na wskroś wolnej, wypowiadało się w polskiej oprawie”. Po wystawie oprowadza autor Adam Mamczur. Zapraszamy.
 2. W piątek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 3. W sobotę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja modlitwami za zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspominamy zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę św. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 5. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
 6. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych modląc się za nich i równocześnie nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki). Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
 7. Nabożeństwa różańcowe do czwartku po Mszy św. o godz. 16.30.
 8. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania będą odbywać się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Pierwsze spotkanie we wtorek tj. 29 października. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 9. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 10. Informujemy, że został zakończony podstawowy etap renowacji krużganków. Od dnia dzisiejszego czynne jest wejście do Bazyliki od strony Placu Wszystkich Świętych.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  W poniedziałek, 28 października święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl