dodano: 28.10.2018 w kategorii:

30 Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

  1. Nabożeństwa różańcowe do końca października po Mszy św. o godz. 16.30.
  2. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na Akademicki Różaniec dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00.
  3. W czwartek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  4. W piątek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja modlitwami za zmarłych.
  5. W sobotę, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę św. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  6. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  7. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych modląc się za nich i równocześnie nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki). Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
  8. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl