dodano: 29.10.2017 w kategorii:

30 Niedziela Zwykła – 29 października 2017 r.

  1. Nabożeństwa różańcowe do końca października po Mszy św. o godz. 16.30.
  2. We środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  3. We czwartek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja modlitwami za zmarłych.
  4. W piątek, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę św. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  5. W sobotę, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona chrztu św. Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie obrazu Ojca Świętego. Płótno zostanie umieszczone w ołtarzu obok ławki, gdzie jako metropolita krakowski miał zwyczaj się modlić.
  6. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  7. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych modląc się za nich i równocześnie nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki). Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
  8. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych). Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl