dodano: 2.11.2019 w kategorii:

31 Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019 r.

Franciszkański Dzień Zaduszny

 1. Dzisiaj, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspominamy zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę św. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 2. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
 3. W listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych modląc się za nich i równocześnie nawiedzając cmentarze lub inne miejsca pochówku (np. Bazylika lub krużganki). Odpust ten można zyskać od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami. W pozostałych dniach można zyskać odpust cząstkowy.
 4. W poniedziałek, 4 listopada o godz. 20.00 Czuwanie Taizé w Sali św. Eligiusza (wejście przez krużganki). Zapraszamy.
 5. Także w poniedziałek w Sali Włoskiej o godz. 20.15 otwarte spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej Młodych i konferencja ks. dra hab. Marka Gilskiego zatytułowana: „Czasy ostateczne Kościoła. Walka z pokoleniem Niewiasty”. Zapraszamy.
 6. W ramach Dni Jana Pawła II w naszym klasztorze we środę, 6 listopada o godz. 17.00 sesja na temat: “Encyklika Redemptor Hominis a wyzwania dzisiejszego czasu”. Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe Fides et Ratio zaprasza do Auli bł. Jakuba Strzemię.
 7. W piątek, 8 listopada o godz. 16.30 Msza święta w intencji bliskich zmarłych. Do wspólnej modlitwy zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.
 8. W sobotę, 9 listopada, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy.
 9. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 10. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się we wtorki i czwartki o 19.30 w Sali Włoskiej (wejście od strony Placu Wszystkich Świętych).
 11. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na zajęcia Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Rozpoczęcie 16 listopada. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 12. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  -W sobotę, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl